Bilans zysków i strat

Przyczyną zarażenia żółtaczka wszczepienna typu c jest bliski kontakt z chorym Jeśli żółtaczka nie będzie leczona to skutki mogą być tragiczne

bilans_zyskow_i_strat.jpg

Rodzice kochają swoje dzieci i zawsze chcą zadbać o nie tak mocno, jak tylko się da. Oczywiście może się zdarzyć, że w swoich kalkulacjach popełnią błędy, jednakże mają do tego prawo – zwłaszcza wtedy, gdy są rodzicami młodymi. Jeśli chodzi o kwestię szczepień, kontrowersji i wątpliwości nie brakuje. Na co dzień wszyscy słyszymy o tym, że polityka szczepień jest słuszna i należy ją nadal rozwijać. W gruncie rzeczy nie toczy się żadna dyskusja o bezpieczeństwie szczepień i potencjalnych negatywnych konsekwencjach, które mogą wystąpić w związku z przeprowadzaną aplikacją surowic. Ten brak debaty i rzetelnej informacji sprawia, że coraz więcej rodziców wątpi w ten odcinek współczesnej medycyny.

Eksperci, którzy nie zaliczają się do entuzjastów szczepionek wprost zachęcają rodziców do tego, aby nie podejmowali pochopnie decyzji o podaniu swoim pociechom tych preparatów. Pierwsza rzecz, którą należy zrobić to zapoznać się dokładnie ze składem szczepionek, schematem ich działania, a także zakładanymi przez naukę powikłaniami, które mogą wystąpić. Jedynie dysponując taką wiedzą rodzice mogą w miarę odpowiedzialnie zdecydować o tym, czy należy dziecku podać szczepionkę czy nie. Również służby medyczne nie powinny się w tej sprawie zachowywać jak aparat państwowego przymusu. Lekarze nazbyt często mają tendencję do traktowania rodziców dzieci jako niedouczonych jednostek, z którymi nie ma o czym dyskutować. Postawa typu „ja wiem lepiej” nie służy budowaniu partnerskich relacji pomiędzy światem medycznym a pacjentami.

Warto wziąć sobie tę uwagę do serca.

wzw typu a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *