Co jest w szczepionkach?

zobacz objawy spowodowane żółtaczką zakaźną żółtaczka

co_jest_w_szczepionkach.jpg

Bardzo wiele mówi się o tym, na co szczepionki pomagają, komu są aplikowane i w jakim celu. Jednakże gdzieś bokiem przechodzi wątek ich dokładnego składu, a przecież jest ważne, co podaje się pacjentom.

Kwestia urasta do jeszcze poważniejszej w przypadku dzieci, które są główną grupą docelową dla większości surowic dostępnych na rynku. Przeciętny rodzic nie wie, co zawierają szczepionki podawane maluchom.

Nie jesteśmy o tym informowani, a uzyskanie informacji od lekarzy nie zawsze jest łatwe – część z nich zwyczajnie tego nie wie, inni niechętnie dzielą się wiedzą. Być może powodem jest to, że w recepturach wielu specyfików znajdziemy substancje, których na zdrowy rozum być tam nie powinno.

Przykładowo jednym z konserwantów stosowanych do produkcji szczepionek jest rtęć. W ramach kalendarza szczepień niemowlę może otrzymać jednorazowo 125 mikrogramów tej toksyny, czyli 125 razy więcej niż wynosi dawka uznana za bezpieczną dla osób dorosłych.

Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż metal ten kumuluje się w mózgu i nie jest wydalany z organizmu, sprawa robi się poważna. Na tym nie koniec kontrowersyjnych dodatków obecnych w szczepionkach.

Antybiotyki, także pełniące funkcje konserwantów, a przy tym znane z toksyczności to chociażby fenol, neomycyna, gentamycyna czy formalina. Wszystkie z wymienionych substancji można znaleźć w surowicach.

Wątpliwości budzi również nośnik, którym może być na przykład składnik ludzkiego osocza lub elementy tkanek zwierzęcych. Tą drogą do organizmu mogą przedostać się niebezpieczne drobnoustroje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *