Dzieci są najważniejsze

szczepienie przeciw wzw typu b jest stosunkowo tanie wzw czyli wirusowe zapalenie watroby typu b zwane inaczej żółtaczką

dzieci_sa_najwazniejsze.jpg

Utarło się, że głównymi adresatami szczepionek są najmłodsi. Jest to fakt, ponieważ właśnie dzieci można jeszcze w bardzo wczesnym momencie życia uchronić przed wieloma groźnymi dolegliwościami.

Rodzicom zależy bardzo na tym, by ich pociechy były zdrowe, a lekarze zachwalają szczepienia jako skuteczny sposób profilaktyki. Oczywiście nie wszyscy są do tego przekonani, o czym jeszcze będzie mowa.

Rzeczywistość jest jednak taka, że każdego roku miliony dzieciaków na całym świecie są poddawane licznym szczepieniom. Opracowano też specjalne „mapy drogowe”, wedle których należy podawać kolejne surowice i tym samym zabezpieczać dzieci przed zjadliwymi mikrobami.

O potrzebie szczepień każdy rodzic usłyszy stosunkowo szybko. Zwykle pierwsze tego typu działania są podejmowane zaraz po narodzinach, czemu poświęcimy następny wpis.

Nie wszyscy są jednak przekonani, czy tak wczesne naruszanie naturalnych barier ochronnych u dziecka jest słusznym posunięciem. Większość lekarzy przekonuje, że to nie problem, ale nietrudno znaleźć sceptyków, których taka retoryka nie przekonuje.

Z całą pewnością jednak temat szczepień u dzieci jest kwestią wrażliwą i budzącą spore emocje. Każdy jest przecież wyczulony na dziecięcą krzywdę, nawet jeśli nie dotyczy ona maluchów z naszego otoczenia.

Dlatego uważamy, że trzeba o tym stale rozmawiać i konfrontować argumenty zwolenników wczesnych i późniejszych szczepień z ich krytykami. Postaramy się to uczynić również na tym gruncie, aby czytelnicy mogli poznać różne stanowiska.

wzw objawy Czy do relanium recepta potrzebna jest recepta?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *