Obowiązkowe i bezpłatne

Zakaźne zapalenie wątroby czyli żółtaczka oraz objawy i jej leczenie Ziężka żółtaczka typu b wymaga odpowiedniej diety

obowiazkowe_i_bezplatne.jpg

Państwo nakłada na rodziców obowiązek zaszczepienia swoich dzieci – czy aby na pewno? Opinie na ten temat są podzielone. Samo określenie „szczepienia obowiązkowe” działa wielu ludziom na wyobraźnię i praktycznie zamyka dyskusję. Skoro jest obowiązek, to trzeba to zrobić.

Bardziej asertywni i świadomi rodzice drążą temat i starają się ustalić, czy rzeczywiście za tak zwanymi obowiązkowymi szczepieniami stoi publiczny aparat przymusu. Okazuje się, że niekoniecznie. Nie przeszkadza to jednak różnym instytucjom, a także lekarzom wywierać presji na rodziców, którzy wątpią w sens i bezpieczeństwo szczepień.

Chyba nie do końca tak powinna wyglądać troska o nasze zdrowie i nie tak powinno się podchodzić do zatroskanych przecież opiekunów. Fakty są takie, że obowiązuje u nas podział na szczepienia obligatoryjne oraz zalecane. Rzeczywistym wyróżnikiem tych pierwszych jest to, iż są one finansowane przez państwo.

Oznacza to, że rodzice, którzy zdecydują się zaszczepić swoje dzieci nie będą musieli wyciągać z portfela dodatkowych złotówek, aby pokryć koszty tej usługi. Nadmieńmy jednak, że w tym pozornie darmowym systemie i tak naszym dzieciom podaje się szczepionki tańsze. Na rynku są dostępne preparaty innych producentów, które zbierają lepsze recenzje, ale za nie musielibyśmy zapłacić bez pośrednictwa państwa.

Do grona obowiązkowych szczepień zaliczają się wszystkie te, które wymieniliśmy powyżej i które aplikowane są noworodkom i dzieciom w pierwszych miesiącach życia. Sam katalog jest oczywiście szerszy i polecamy zapoznać się z nim w innych publikacjach oraz na stronach internetowych.

wzw a

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *