Sposób na wiele schorzeń

zobacz jaka dieta jest odpowiendia podczas żółtaczki wzw typu a

sposob_na_wiele_schorzen.jpg

Ciężko jednoznacznie oszacować, ile chorób zakaźnych występuje w tej chwili na świecie. Wątpliwości statystyczne wynikają z tego, że mikroorganizmy mają stałą tendencję do zmiany formy i przekształceń, o czym pisaliśmy powyżej. Oznacza to, że po jakimś czasie jedna choroba może przybrać postać innej lub też infekcja znana i opisana raptem zmieni swoje cechy. Ma to bardzo duże znaczenie w kontekście skuteczności szczepień.

Bywa tak, że medycyna zwyczajnie nie nadąża za transformacjami mikrobów, które zmieniają swój charakter także w zmienionym środowisku. Nikt nie może bowiem jednoznacznie określić, jak zachowa się wirus jakiejś tropikalnej choroby przeniesiony przykładowo do klimatu umiarkowanego. Może ulec destrukcji, ale również dostosować się do nowych warunków. Stosowanie szczepionek jest w tej chwili szeroko rozpowszechnione w krajach Zachodu.

Programy szczepień są normą w Europie czy w Stanach Zjednoczonych, ale inaczej sprawy mają się w krajach ubogich. Trzeci Świat, który przeżywa permanentny kryzys ekonomiczny i społeczny nie jest w stanie chronić ludności przed niebezpiecznymi schorzeniami. Dlatego podawanie szczepionek jest nierzadko elementem programów pomocowych i humanitarnych realizowanych w Afryce czy Azji. Tym sposobem można chociaż częściowo poprawić kondycję ubogich społeczeństw.

Fakt, że szczepionki są od lat produkowane masowo ma tę zaletę, iż spadają koszty ich wytworzenia oraz zakupu. To oznacza z kolei powszechniejszy do nich dostęp i większe prawdopodobieństwo tego, że uda się pomóc wielu tysiącom ludzi.

zobacz objawy żółtaczki wszczepiennej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *